cdn

4*M\S Rhein Melodie ile Lale Mevsiminde Romantik Ren Nehri ve 4 Ülke

Ren Nehri

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131 lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131 lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131 lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131 lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131 lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131 lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131 lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131 lale-mevsiminde-romantik-ren-nehri-ve-4-ulke-1131
Ülkeler Almanya-Hollanda-Fransa-İsviçre
Uğradığı Limanlar Köln(Düsseldorf)|Amsterdam(Keukenhoff)|Nijmegen|Köln(Bonn)|Koblenz|Rudesheim| Manheim(Rudesheim)|Kehl(Strasbourg)| Basel(Colmar)
Geceleme 7 Gece 8 Gün
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 1671 IST - CGN| 06:20 – 08:40

Türk Havayolları    TK 1926 BSL - IST | 18:10 – 22:10

Hareket Tarihleri

1. GÜN (20.05)    İSTANBUL – KÖLN

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1671 sayılı sefer ile saat 06:20’de Koln’e hareket. Saat 08:40’de varışta arzu eden yolcular için ekstra Düsseldorf turu.

Düsseldorf, ren nehri kiyisinda kurulmuş moda ve fuar kentidir. Kuzeyinde ruhr bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadir. Kent merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleriyle ünlü altstadt semti, halk arasinda dünyanin en uzun bari olarak anilmaktadir.

Tur sonrasında gemiye transfer. Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Saat 15:00’de geminin hareketi. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

2. GÜN (21.05)    AMSTERDAM
Saat 08:00de Amsterdam’a varış. Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Keukenhoff bahçeleri turu (açık olması durumunda).

32 hektar büyüklüğündeki Keukenhof lale bahçesi, dünya'nın en güzel çiçek parkı. En fazla fotoğrafı çekilen mekânlardan biri olması dolayısıyla Hollanda, İlkbahar'da turistlerin gitmek için en çok rağbet ettikleri ülke. Gezilebilen sembolik yel değirmeninin,100 kadar sanat eseri heykelin, içinde kuğuların süzüldüğü göletlerin, fıskiyeli havuzların yer aldığı Keukenhof Parkındaki türlü çeşit asırlık ağaçlar, Japon  bahçesini süsleyen Sakuralar (yabani kiraz çiçeği ağaçları) ve  7000 bin soğanlı çiçekten hariç, sezon boyunca parkın içinde yer alan kapalı seralar tipinde pavyonlarda 30 kadar, gün gün takvimi önceden belirlenip ilan edilmiş süreli çiçek tanzim ve şovları da son derece ilgi çekiyor.

Tur sonrasında gemimize transfer. Öğleden sonra yine ekstra Amstersdam şehir ve Volendam ve Zaanse turu.

Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz.

Akşam yemeği ve geceleme gemide. Arzu eden yolcular Amsterdam’da gece Redlight turuna katılabilirler. Saat 23:59’da geminin hareketi.

3. GÜN (22.05)    NIJMEGEN
Saat 08:00’de Nijmegen’e varış. Gemide yapılan sabah kahvaltısından sonra arzu edenler serbest gezebilirler veya ekstra, Veluwe Ulusal Parkında bulunan Kröller Müzesini ziyaret edebilirler. Bu müze birçok büyük modern ressam ve heykeltraşın eserlerini barındırmaktadır. Burada ünlü Hollandalı ressam Van Gogh’un kolleksiyonunu, Picasso ve bazı ünlü empresyonist ressamların eserlerini görebilirsiniz. Saat 13:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği. Ve gemimiz Koln’e doğru seyir halinde. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN (23.05)
    KÖLN
Saat 08:00’de Köln’e varış. Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra serbest zaman veya arzu eden misafirler için ekstra Köln ve Bonn Turu. Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır.Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Tur sonrasında gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Saat 18:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN (24.05)
    KOBLENZ-RUDESHEIM
Gece saat 02:00’de gemi Koblenz’e yanaşacaktır. Gemide sabah alınan sabah kahvaltısından sonra  yürüyerek şehir turu ve serbest zaman. Saat 13:30’da hareketle gemide öğle yemeğinizi alıp Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan  bölgeden geçecek  ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyredeceksiniz. Saat 20:00’de Rudesheim’a varışta arzu eden misafirler ekstra Siegfried mekanik Müzik Müzesini ziyaret edebilirler.1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemide akşam yemeğinden sonra Drosselglasse açık hava dans yeri ve tavernalarında gecenizi renklendirebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. GÜN (25.05)    RUDESHEIM-MANNHEIM/SPEYER
Sabah saat 04:00’da geminiz hareket edecektir. Ren nehrinin güzel manzaraları eşliğinde yol alacaksınız. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 13:00’de Mannheım/Speyer’a varış. Arzu eden yolcular için ekstra Heidelberg turu.Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Gemiye dönüş ve saat 19:00’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. GÜN (26.05)    KEHL -STRASBOURG
Gemide sabah kahvaltısı. Saat 08:15’de varışta arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu.Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Tur sonrasında gemiye transfer. Saat 13:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. GÜN (27.05)
    BASEL/KEMBS  – İSTANBUL
Saat 08:00’de Kembs /Basel’e varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra artık gemimizden bavullarımızla ayrılıyoruz. Arzu eden yolcularımız için ekstra Colmar ve Basel turu.
Colmar
, Fransa'nın doğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batı yakasında bulunuyor. Kasaba Alsas Şarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale des vins d'Alsace) olarak anılır. Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmakla beraber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimari yerler ve müzeleri ile ünlüdür.
Basel ise nüfus bakımından İsviçre’nin 3. büyük; Almanya, Fransa ve İsviçre üçgeninde yer alan bir sınır şehridir. Ülkenin en büyük liman kenti olan Basel’in ortasından Ren Nehri geçiyor. Nehir, şehri Küçük Basel ve Büyük Basel olmak üzere ikiye ayırıyor. Ren nehri üzerinde bu iki yerleşim bölgesini birbirine bağlayan köprüler var. Şehir ayrıca uluslararası üne sahip müzeleri, mimarisi, festivalleri ve ticari fuarları ile ünlü!

Tur bitiminde saat 16:00’da Basel Havaalanına transfer ve saat 18:10’da TK1926 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 22:10’de varış ve gezimizin sonu.

Not: Gemide tam pansiyon; varış günü akşam yemeği ile başlar ve gemiden ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.

- Türk Havayolları ile İstanbul-Köln/Basel-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
- L
iman vergileri (350 Euro)
- Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
- Koblenz yürüyüşle şehir turu
- Tüm transferler
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Türsab zorunlu mesuliyet  sigortası.

- Ekstra turla
- Bahşişler (Kişibaşı 60 Euro olup gemide toplanacaktır)
- Şahsi harcamalar
- Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
- Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
- Seyahat Sigortası
- Yurt dışı çıkış harcı

        Keukenhoff Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Volendam & Zaanse Schans & Amsterdam | Kişi Başı - 70 Euro
Sıegfrıed Mekanik Müzik Müzesi | Kişi Başı - 25 Euro
Heidelberg Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Strasbourg Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Dusseldorf Turu | Kişi Başı - 45 Euro
Kröller Müzesi |  50 Euro
Köln & Bonn Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Colmar & Basel Turu | Kişi Başı - 60 Euro

        EKSTRA TUR KATILIMI HAKKINDA GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER

*** Organize edeceğimiz turlar özel araçla, Türkçe rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
*** Ekstra turların bedeli turun ilk gününde sadece Euro üzerinden nakit olarak tahsil edilir. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda yapılır.
*** Turlarımızda belirtilen yerler dışındaki giriş ücretleri yolculara aittir.
*** Araçların giremeyeceği yerlerde turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından, rahat ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
*** Turlarımızın içeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile gezi yöneticilerimiz tarafından teknik sebeplerle sıralamalarında değişiklik yapılabilir. Zamanlamalarda rehberin kararları uygulanır. Olağandışı sebeplerle acente veya rehber gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
***
Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular hiçbir şekilde faydalanamaz.

Türk Havayolları    TK 1671 IST - CGN| 06:20 – 08:40

Türk Havayolları    TK 1926 BSL - IST | 18:10 – 22:10

Benzer Turlar