cdn

5* M\S Amadeus Sılver ile Romantik Ren & Mosel ve 4 Ülke

Ren Nehri

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133 romantik-ren-mosel-ve-4-ulke-1133
Ülkeler İsviçre-Fransa-Almanya-Hollanda
Uğradığı Limanlar Basel|Kehl/Strasbourg| Speyer|Manheim|Rudesheim|Koblenz|Cochem|Köln|Hoorn|Amsterdam
Geceleme 7 Gece 8 Gün
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 1923 IST - BSL | 08:00 – 10:10

Türk Havayolları    TK 1954 AMS - IST| 19:35 – 00:10

Hareket Tarihleri

1. GÜN (20.06)    İSTANBUL – BASEL  
Atatürk havalimanıdış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türkhavayollarının TK1923 sayılı sefer ile saat 08:00’de Basel’e hareket. Saat 10:10’davarışta arzu eden yolcular için ekstra Baselturu. Baselise nüfus bakımından İsviçre’nin 3.büyük; Almanya, Fransa ve İsviçre üçgeninde yer alan bir sınır şehridir. Ülkenin en büyük liman kenti olan Basel’inortasından Ren Nehri geçiyor. Nehir, şehri Küçük Basel ve Büyük Baselolmak üzere ikiye ayırıyor. Büyük Basel şehrin tarihi kısmını daha çokyaşayacağınız eski bir yerleşim. Küçük Basel ise şehrin modern yüzünü temsilediyor. Ren nehri üzerinde bu iki yerleşim bölgesini birbirine bağlayanköprüler var. Şehir ayrıca uluslararası üne sahip müzeleri, mimarisi,festivalleri ve ticari fuarları ile ünlü!

Tur sonrasında gemimize transfer. Gemide hoş geldinizkokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Saat 17:00’de geminin hareketi. Gemideakşam yemeği ve geceleme.

2. GÜN (21.06)    KEHL/STRASBOURG
Gemide sabah alınan kahvaltıdan sonra saat 09:00’daKehl’e varış ve arzu eden yolcular için ekstraColmar ve Rıquewihr turu.

Colmar, Fransa'nındoğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batıyakasında bulunuyor. Kasaba AlsasŞarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale desvins d'Alsace) olarak anılır. Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmaklaberaber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimariyerler ve müzeleri ile ünlüdür.

Riquewihr ise Colmar’asadece 11 km uzaklıkta mimari tarihi ve Riesling şarapları ile ünlü Fransa’nınen güzel yerlerinden biridir. Tur sonrasında gemiye dönüş.Gemide ögle yemeğindensonra arzu eden yolcular için ekstra Strasbourgşehir turu ve serbest zaman. Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımındanyedinci en kalabalık kentidir. Şehir,1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve AvrupaKonseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi buradabulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemlikentidir. Tur sonrasında gemiye transfer. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Saat23:00’de geminin hareketi.

3. GÜN (22.06)    SPEYER- MANHEIM
Saat 07:00’deSpeyer’e varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra yürüyerek şehir turu. Saat12:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği. Saat 14:00’de Manheim’a varış. Arzueden yolcular için ekstra Heidelbergturu.Heidelberg, GüneybatıAlmanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eskiüniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehriikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğindeolan kent aynı zamandaAlmanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Tursonrası gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Saat 01:00 gemininhareketi.

4. GÜN (23.06)    RUDESHEIM – KOBLENZ
Saat 07:00’deRudesheim’a varış. Gemide alınan kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra üzüm bağları ziyareti ve ekstra Siegfried mekanik Müzik Müzesini turunakatılabilirler. Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur rieslingşaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını görüyoruz. 1780 ile 1930 yıllarında üretilmişolan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzikaletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusundayarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tursonrasında gemiye dönüş.Saat 12:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeğindensonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarakadlandırılan  bölgeden geçecek  ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyredereksaat 15:30’da Koblenz’e varacağız. Varışta yürüyerek şehir turu. Akşam yemeğive geceleme gemide.

 5. GÜN (24.06)    KOBLENZ – COCHEM 
Saat  06:00’da Koblenz’den geminin hareketi. Gemidesabah kahvaltısı. Gemimiz seyir halinde. Öğle yemeğinden sonra saat 13:30’daCochem’e varış ve arzu eden yolcular için ekstraEltz Kalesi turu.Cochem ren nehri kıyısında alışveriş yapabileceğinizhediyelik eşyaları, yemyeşil doğası, Cochem kalesi manzarası ile görmeye değerküçük bir Alman kasabasıdır.

Eltz Kalesi, Almanya'nın Koblenz ve Trier şehirleri arasındangeçen Moselle Nehri üzerindeki tepelerde bulunan bir Orta Çağ kalesidir. Kale içinde12. yüzyılda burada yaşayan Eltz ailesinin bugüne kadar korunarak gelmiş olangünlük eşyalar ve mücevher koleksiyonu sergilenirken içeride sizi gezdirengörevliyi dinlerken kalenin duvarlarından çıkan bir aile üyesinin sizigezdirdiği hissine kapılacaksınız. Tur sonrasında gemiye transfer.

Saat 18:00’degeminin hareketi. Akşam yemeğimiz gemide.

6. GÜN (25.06)    KÖLN
Saat 07:00da Köln’evarış. Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Köln ve Bonn turu. Turumuzu iki bölümden oluşturacağız. Sabahtan yürüyerekyapacağımız Köln turunun ardından gemiye dönüş ve öğle yemeği. Ardından otobüsümüzile Bonn'a hareket. 1949 yılından, 1990 yılına kadar, Almanya FederalCumhuriyetinin başkentliğini yapmış olan bu şehir Beethoven'nın doğum yeridir.Tur sonrası gemiye geri dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. GÜN (26.06)    HOORN  – AMSTERDAM

Gemide sabahkahvaltısı.Saat 13:00da Hoorn’a varışta arzu eden yolcularımız ekstra Volendam and Zaanse Schaan  & Amsterdam turuna katılabilirler.

Amsterdam’a 25dakika uzaklıktaki Volendam birsahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanınmarinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhuryeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerininbüyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapımatölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yeldeğirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı vedünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasındagemimize transfer.

Saat 13:30’da gemiHoorn’dan hareket ediyor. Gemide öğle yemeği. Saat 17:30’da Amsterdam’a varış. Gemideakşam yemeği. Arzu eden yolcular için Amsterdam’da ekstra Kanal ve Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerleAmsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir
gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerekAmsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

8. GÜN(27.06)    AMSTERDAM - İSTANBUL

Gemide alınan sabahkahvaltısından sonra saat 09:00’da gemiden ayrılış ve serbest zaman veya arzueden yolcular için ekstra Rotterdam& Den Haag & Delft turu.

RotterdamHollanda’nın Amsterdam’dan sonra nüfus olarak 2. büyük şehirdir, Avrupa'nın enbüyük limanını bünyesinde barındırır. II. Dünya Savaşı sırasında, Rotterdam, Alman Hava Kuvvetleri tarafından neredeysetamamen yok edilmiştir.

Lahey (Hollandaca: DenHaag), Hollanda'da Güney Hollanda eyaletinde Hollanda Krallığı devletininefektif başkenti olan ve içinde bulundugu eyaletin merkezi olan şehirdir. LaheyHollanda Krallığı hükümetinin, bakanlıklarının, parlamentosunun, HollandaYüksek Mahkemesi'nin ve Hollanda Devlet Konseyi'nin bulunduğu şehirdir.Hollanda Kralı Willem-Alexander'ın oturduğu saray "Huis tenBosch" ve çalışma yeri "Noordeinde Sarayı" Lahey'de bulunmaktadır.

Delft, güney Hollanda’da kanalları, eski yapıları, maavi renkliporselenleriyle ünlü tipik bir Hollanda şehridir. Şehir sokaklarınınçoğunluğu kanal kenarlarında olup; kanalın iki tarafındaki sokaklar birbiriylekanal köprüleriyle bağlıdır. Şehrin bu kanal Şehri olma Özelligi Delft'i Çokturist Çeken bir Şehir yapmaktadır.Saat 16:00’daAmsterdam havalimanına transfer. Türk havayollarının TK1954 sayılı seferi ilesaat 19:35’de İstanbul’a hareket. Saat 00.10da (28.06.2016)İstanbul’a varış vegezimizin sonu .

Not: Gemide tam pansiyon; varış günü akşam yemeği ilebaşlar ve gemiden ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.

- Türk Havayolları ile İstanbul-Basel/Amsterdam-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
- L
iman vergileri (350 Euro)
- Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
- Speyer yürüyüş turu

- Koblenz yürüyüş turu

- Cochem yürüyüş turu
- Tüm transferler
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Türsab mecburi mesuliyet sigortası.

- Ekstra turlar
- Bahşişler (Kişibaşı 60 Euro olup gemide toplanacaktır)
- Şahsi harcamalar
- Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
- Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
- Seyahat Sigortası
- Yurt dışı çıkış harcı

Basel Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Colmar & Rıquewıhr Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Red Light ve Kanal Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Volendam & Zaanse Schans & Amsterdam Turu | Kişi başı - 70 Euro
Eltz Kalesi Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Trenle Üzüm Bağı Gezisi & Mekanik Müzik Müzesi  Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Heidelberg Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Strasbourg Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Köln & Bonn Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Rotterdam & Den Haag & Delft Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Brugge & Brüksel Turu | Kişi Başı - 55 Euro


EKSTRA TUR KATILIMI HAKKINDA GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER                                     

*** Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular hiçbir şekilde faydalanamaz.

*** Turlarımızın içeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile gezi yöneticilerimiz tarafından teknik sebeplerle sıralamalarında değişiklik yapılabilir. Zamanlamalarda rehberin kararları uygulanır. Olağandışı sebeplerle acente veya rehber gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

*** Araçların giremeyeceği yerlerde turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından, rahat ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

*** Turlarımızda belirtilen yerler dışındaki giriş ücretleri yolculara aittir.

*** Ekstra turların bedeli turun ilk gününde sadece Euro üzerinden nakit olarak tahsil edilir. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda yapılır.

*** Organize edeceğimiz turlar özel araçla, Türkçe rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.

Türk Havayolları    TK 1923 IST - BSL | 08:00 – 10:10

Türk Havayolları    TK 1954 AMS - IST| 19:35 – 00:10

Benzer Turlar