cdn

5*M\S Amadeus Sılver II ile Romantik Ren & Mosel ve 4 Ülke

Ren Nehri

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

Ülkeler Hollanda-Almanya-Fransa-İsviçre
Uğradığı Limanlar Amsterdam|Hoorn|Köln|Cochem|Koblenz|Rudesheim|Manheim|Speyer|Strasbourg| Basel|Cenevre(Gruyeres-Montrö-Lozan)
Geceleme 7 Gece 8 Gün
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 1951 IST - AMS| 07:00 – 09:40

Türk Havayolları    TK 1920 GVA - IST| 18:30 – 22:40


Hareket Tarihleri

1. GÜN (07.07)    İSTANBUL – AMSTERDAM

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1951 sayılı sefer ile saat 07:00’de hareket. Saat  09:40’de varışta arzu eden yolcularımız için ekstra Amsterdam şehir turu.

Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır.

Saat 16:00’da gemiye transfer. Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Hoşgeldiniz kokteylinden sonra gemide akşam yemeği.Arzu eden yolcular için ekstra kanal ve Red light turu.

Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

2. GÜN (08.07)    AMSTERDAM – HOORN
Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Volendam and Zaanse Schan turu.

Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz.

Gemi saat 08:30’da Amsterdam’dan hareket edecek ve saat 13:00’da Hoorn’a yanaşacaktır yani ekstra turlara katılanlar gemiye Hoorn’dan bineceklerdir. Saat 13:30’da Hoorn’dan hareket. Gemide öğle yemeği. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. GÜN (09.07)    KÖLN
Gemide sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Öğle yemeğinden sonra saat 16:00’da Köln’e varışta yürüyerek şehir turu ve serbest zaman. Saat 20:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN (10.07)    COCHEM
Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Yol boyunca, Westfalya bölgesinin başkenti olan Düsseldorf, bir ortaçağ şehir olan Zons şehirlerini nehirden panoramik olarak göreceksiniz

Saat 14:00 Cochem’e varışta yürüyerek şehir turu ve arzu eden yolcular için ekstra Eltz kalesi turu.

Eltz Kalesi, Almanya'nın Koblenz ve Trier şehirleri arasından geçen Moselle Nehri üzerindeki tepelerde bulunan bir Orta Çağ kalesidir. Kale içinde 12. yüzyılda burada yaşayan Eltz ailesinin bugüne kadar korunarak gelmiş olan günlük eşyalar ve mücevher koleksiyonu sergilenirken içeride sizi gezdiren görevliyi dinlerken kalenin duvarlarından çıkan bir aile üyesinin sizi gezdirdiği hissine kapılacaksınız. Tur sonrasında gemiye transfer.

Saat 21:45’de geminin hareketine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN (11.07)    KOBLENZ-RUDESHEIM
Saat 06:00’da Koblenz’e varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra  yürüyerek şehir turu ve serbest zaman. Saat 11:00’de hareketle gemide öğle yemeğinizi alıp Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan  ve Romantik Ren olarak adlandırılan  bölgeden geçecek  ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyredeceksiniz. Saat 17:00’de Rudesheim’a varışta arzu eden misafirler ekstra Trenle üzüm bağı gezisi ve Siegfried mekanik Müzik Müzesini ziyaret edebilirler.

Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını görüyoruz. 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş.

Gemide akşam yemeğinden sonra Drosselglasse açıkhava tavernalarını ziyaret edebilirsiniz. Saat 22:00’de geminin hareketi.

6. GÜN (12.07)
    MANNHEIM- SPEYER
Saat 06:00’da Manheim’a varış. Gemide kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular ekstra Heidelberg turuna katılabilirler.

Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır.

Saat 13:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği. Saat 15:30’da Speyer’e varışta yürüyerek şehir turu. Saat 19:30’da geminin hareketi. Bu akşam Kaptanın Gala yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.

7. GÜN (13.07)
    STRASBOURG
Gemide sabah kahvaltısı. Saat 07:30’da varışta arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu.

Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Tur sonrasında gemiye transfer.

Saat 13:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği ve serbest zaman Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. GÜN (14.07)    BASEL – CENEVRE - İSTANBUL
Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da Basel’e varışta bavullarla gemiden ayrılış. Arzu eden yolcularımız için ekstra Basel şehir turu. Basel nüfus bakımından İsviçre’nin 3. büyük; Almanya, Fransa ve İsviçre üçgeninde yer alan bir sınır şehridir. Ülkenin en büyük liman kenti olan Basel’in ortasından Ren Nehri geçiyor. Nehir, şehri Küçük Basel ve Büyük Basel olmak üzere ikiye ayırıyor. Büyük Basel şehrin tarihi kısmını daha çok yaşayacağınız eski bir yerleşim. Küçük Basel ise şehrin modern yüzünü temsil ediyor. Ren nehri üzerinde bu iki yerleşim bölgesini birbirine bağlayan köprüler var. Şehir ayrıca uluslararası üne sahip müzeleri, mimarisi, festivalleri ve ticari fuarları ile ünlü!Daha sonra, tüm yolcuların katılımı şartı ile ekstra Gruyeres, Montreaux ve Lozan turu.Gruyeres İsviçre'deki Fribourg (kanton)unda, Gruyere ilçesinde bir şehridir. Almancadaki ismi Greyerz'dir. Ortaçağ kasabası Saane nehrinin üst vadisinde önemli bir turistik yerdir ve tanınmış Gruyere peynirinden adını alır.Montreux, Cenevre Gölü'nün kuzey kıyısının doğrusunda, Vaud Riviera'sının merkezinde yer alır. Montreux 20. yüzyılın başlarından beri, mikro-kliması sayesinde gelişen turizmle, oldukça tanınan bir şehirdir.Lozan Cenevre Gölü kıyısındadır. Cenevre kentine 60 km uzaklıktadır. Lozan Antlaşması 24 Temmuz 1923'de Lozan'da Beau-Rivage Palace'da imzalanmıştır. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC)'nin merkezi buradadır. Lozan çevresinde şarap üretilmektedir.Saat 13:30’da Cenevre Havaalanına transfer ve saat 18:30’da TK1920 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 22:40’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.


Not: Gemide tam pansiyon; varış günü akşam yemeği ile başlar ve gemiden ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.

- Türk Havayolları ile İstanbul-Amsterdam/Cenevre-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
- L
iman vergileri (350 Euro)
- Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
- Köln yürüyüş turu
- Cochem yürüyüş turu

- Koblenz yürüyüş turu
- Tüm transferler
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Türsab mecburi mesuliyet sigortası.

- Ekstra turlar
- Bahşişler (Kişibaşı 60 Euro olup gemide toplanacaktır)
- Şahsi harcamalar
- Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
- Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
- Seyahat Sigortası
- Yurt dışı çıkış harcı

Brüksel Turu | Kişi Başı - 45 Euro
Brugge Turu | Kişi Başı - 45 Euro
Amsterdam Turu | Kişi Başı - 45 Euro
Keukenhoff Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Red Light ve Kanal Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Volendam & Zaanse Schans Turu | Kişi Başı - 55 Euro
Eltz Kalesi Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Trenle Üzüm Bağı Gezisi & Mekanik Müzik Müzesi | Kişi Başı - 25 Euro
Heidelberg Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Strasbourg Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Neuschwanstein Şatosu Turu | Kişi Başı - 35 Euro


EKSTRA TUR KATILIMI HAKKINDA GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER

*** Organize edeceğimiz turlar özel araçla, Türkçe rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.

*** Ekstra turların bedeli turun ilk gününde sadece Euro üzerinden nakit olarak tahsil edilir. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda yapılır.

*** Turlarımızda belirtilen yerler dışındaki giriş ücretleri yolculara aittir.

*** Araçların giremeyeceği yerlerde turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından, rahat ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

*** Turlarımızın içeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile gezi yöneticilerimiz tarafından teknik sebeplerle sıralamalarında değişiklik yapılabilir. Zamanlamalarda rehberin kararları uygulanır. Olağandışı sebeplerle acente veya rehber gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

*** Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular hiçbir şekilde faydalanamaz.

Türk Havayolları    TK 1951 IST - AMS| 07:00 – 09:40

Türk Havayolları    TK 1920 GVA - IST| 18:30 – 22:40


Benzer Turlar