cdn

5* M\S Amadeus Sılver ile Romantik Ren & Mosel ve 5 Ülke

Ren Nehri

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135 romantik-ren-mosel-ve-5-ulke-1135
Ülkeler İsviçre-Fransa-Almanya-Hollanda-Belçika
Uğradığı Limanlar Stuttgart|Basel|Kehl/Strasbourg|Speyer|Manheim|Rudesheim|Koblenz|Cochem| Köln|Hoorn| Amsterdam|Brüksel
Geceleme 7 Gece 8 Gün
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 1701 IST - STR| 06:45 – 08:50

Türk Havayolları    TK 1940 BRU - IST| 19:30 – 23:55

Hareket Tarihleri

1. GÜN (20.06)    İSTANBUL – STTUTGART -BASEL
Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1701 sayılı sefer ile saat 06:45’de Sttutgart’a hareket. Saat 08:50’de varışta arzu eden yolcularımız için tam katılım olması durumunda ekstra Sttutgart & Basel turu.
Stuttgart
, Almanya'nın altıncı büyük şehri, Baden-Württemberg eyaletinin başkenti ve en büyük belediyesidir. Stuttgart Almanya'nın ticarette en aktif şehridir. Şehrin içinde yeşille bütünleşmiş tarihi yapılardan eski şato (Altes Schloss),renkli parklar, ev yapımı şarap dükkanları, meydanlar, görkemli saraylar ve tarihi eserleri ilekenti gezmek doyumsuz bir hal almaktadır.
Basel ise nüfus bakımından İsviçre’nin 3. büyük; Almanya, Fransa ve İsviçre üçgeninde yer alan bir sınır şehridir. Ülkenin en büyük liman kenti olan Basel’in ortasından Ren Nehri geçiyor. Nehir, şehri Küçük Basel ve Büyük Basel olmak üzere ikiye ayırıyor. Büyük Basel şehrin tarihi kısmını daha çok yaşayacağınız eski bir yerleşim. Küçük Basel ise şehrin modern yüzünü temsil ediyor. Ren nehri üzerinde bu iki yerleşim bölgesini birbirine bağlayan köprüler var. Şehir ayrıca uluslararası üne sahip müzeleri, mimarisi, festivalleri ve ticari fuarları ile ünlü!Tur sonrası gemiye transfer. Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Saat 17:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. GÜN (21.06)    KEHL/STRASBOURG
Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da Kehl’e varışta arzu eden yolcular için ekstra Colmar ve Rıquewihr turu.

Colmar, Fransa'nın doğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batı yakasında bulunuyor. Kasaba Alsas Şarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale des vins d'Alsace) olarak anılır. Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmakla beraber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimari yerler ve müzeleri ile ünlüdür.

Riquewihr ise Colmar’a sadece 11 km uzaklıkta mimari tarihi ve Riesling şarapları ile ünlü Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Tur sonrasında gemiye dönüş.

Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu ve serbest zaman. Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Tur sonrasında gemiye transfer. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Saat 23:00’de geminin hareketi.

3. GÜN (22.06)    SPEYER- MANHEIM
Saat 07:00’de Speyer’e varış. Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra yürüyerek şehir turu.Saat 12:00’de geminin hareketi. Öğle yemeği gemide. Saat 14:00’de Manheim’a varış, arzu eden yolcular için ekstra Heidelberg turu. Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Tur sonrası gemiye dönüş. Gemide akşam yemeği ve geceleme. Saat 01:00’de geminin hareketi.

4. GÜN (23.06)    RUDESHEIM – KOBLENZ
Saat 07:00’de Rudesheim’a varış. Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra arzu edenler ekstra üzüm bağları ziyareti ve ekstra Siegfried mekanik Müzik Müzesini turuna katılabilirler.Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını görüyoruz. 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş.Saat 12:00’de geminin hareketi. Gemide alınan öğle yemeğinden sonra serbest zaman. Saat 15:30’da Koblenz’e  varışın ardından yürüyerek şehir turu. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN (24.06)    KOBLENZ – COCHEM 
Saat  06:00’da Koblenz’den geminin hareketi. Gemide sabah kahvaltısı. Gemimiz seyir halinde. Öğle yemeğinden sonra saat 13:30’da Cochem’e varış ve arzu eden yolcular için ekstra Eltz Kalesi turu.Cochem ren nehri kıyısında alışveriş yapabileceğiniz hediyelik eşyaları, yemyeşil doğası, Cochem kalesi manzarası ile görmeye değer küçük bir Alman kasabasıdır.

Eltz Kalesi, Almanya'nın Koblenz ve Trier şehirleri arasından geçen Moselle Nehri üzerindeki tepelerde bulunan bir Orta Çağ kalesidir. Kale içinde 12. yüzyılda burada yaşayan Eltz ailesinin bugüne kadar korunarak gelmiş olan günlük eşyalar ve mücevher koleksiyonu sergilenirken içeride sizi gezdiren görevliyi dinlerken kalenin duvarlarından çıkan bir aile üyesinin sizi gezdirdiği hissine kapılacaksınız. Tur sonrasında gemiye transfer.Saat 18:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. GÜN (25.06)    KÖLN   

Saat 07:00’de Köln’e varış. Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Köln ve Bonn turu.

Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır.

Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Tur sonrasında gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. GÜN (26.06)    HOORN  – AMSTERDAM

Gemide sabah kahvaltısı. Saat 13:00’da Hoorn’a varışta arzu eden yolcularımız ekstra Volendam ve Zaanse Schaan  & Amsterdam turuna katılabilirler.

Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında gemimize transfer.

Saat 13:30’da gemi Hoorn’dan hareket ediyor. Gemide öğle yemeği. Saat 17:30’da Amsterdam’a varış. Gemide akşam yemeği. Arzu eden yolcular için Amsterdam’da ekstra Kanal ve Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

8. GÜN (27.06)    AMSTERDAM -BRÜKSEL- İSTANBUL

Gemide  sabah kahvaltıdan sonra saat 09:00’da gemiden ayrılış ve arzu eden yolcular için ekstra Rotterdam & Den Haag & Delft turu veya ekstra Brugge & Brüksel turu.

Rotterdam & Den Haag ;Rotterdam Hollanda’nın Amsterdam’dan sonra nüfus olarak 2. büyük şehirdir, Avrupa'nın en büyük limanını bünyesinde barındırır. II. Dünya Savaşı sırasında, Rotterdam, Alman Hava Kuvvetleri tarafından neredeyse tamamen yok edilmiştir.

Lahey (Hollandaca: Den Haag), Hollanda'da Güney Hollanda eyaletinde Hollanda Krallığı devletinin efektif başkenti olan ve içinde bulundugu eyaletin merkezi olan şehirdir. Lahey Hollanda Krallığı hükümetinin, bakanlıklarının, parlamentosunun, Hollanda Yüksek Mahkemesi'nin ve Hollanda Devlet Konseyi'nin bulunduğu şehirdir. Hollanda Kralı Willem-Alexander'ın oturduğu saray "Huis ten Bosch" ve çalışma yeri "Noordeinde Sarayı" Lahey'de bulunmaktadır.

Deft, güney Hollanda’da kanalları, eski yapıları, maavi renkli porselenleriyle ünlü tipik bir Hollanda şehridir. Şehir sokaklarının çoğunluğu kanal kenarlarında olup; kanalın iki tarafındaki sokaklar birbiriyle kanal köprüleriyle bağlıdır. Şehrin bu kanal Şehri olma Özelligi Delft'i Çok turist Çeken bir Şehir yapmaktadır.

Brüksel & Brugge turu.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de gece gündüz hareketli kent meydanı Grand Palace, meydanda yer alan Hotel de villige, Manneken Pis heykeli, Atomium, Mini Europe, St. Michael ve St. Gudula Katedrali, Belçika kraliyet sarayı ve Brüksel’in en önemli parklarından olan Cinquantenaire Parkı bu turda görülecek yerler arasındadır.

Batı Avrupa’nın savaşlardan en iyi korunmuş kenti olan Brugge, Orta Çağ'dan kalma mimarisi; su kanalları, dar sokakları, değişik çikolataları, Belçika birası, köprüleri, tarihi yapıları ve meydanları ile size bekliyor olacak. Kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz bu kent, Belçika’nın en çok ziyaret edilen şehri unvanını elinde bulunduruyor.

Tur sonrası havaalanına transfer. Türk havayollarının TK1940 sayılı seferi ile saat 19:30’da Bruksel’den hareket. Saat 23:55’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Not: Gemide tam pansiyon; varış günü akşam yemeği ile başlar ve gemiden ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.

- Türk Havayolları ile İstanbul-Stuttgard/Brüksel-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
- L
iman vergileri (350 Euro)
- Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
- Speyer yürüyüş turu

- Koblenz yürüyüş turu

- Cochem yürüyüş turu
- Tüm transferler
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Türsab mecburi mesuliyet sigortası.

- Ekstra turlar
- Bahşişler (Kişibaşı 60 Euro olup gemide toplanacaktır)
- Şahsi harcamalar
- Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
- Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
- Seyahat Sigortası
- Yurt dışı çıkış harcı

Zürih & Luserne Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Konstanz & Bregenz & Lıechtensteın Turu | Kişi Başı - 80 Euro
Baden & Basel Turu | Kişi Başı - 45 Euro
Colmar & Rıquewıhr Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Red Light ve Kanal Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Volendam & Zaanse Schans & Amsterdam Turu | Kişi başı - 70 Euro
Eltz Kalesi Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Trenle Üzüm Bağı Gezisi & Mekanik Müzik Müzesi  Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Heidelberg Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Strasbourg Turu | Kişi Başı - 50 Euro
Köln & Bonn Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Rotterdam & Den Haag & Delft Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Brugge & Brüksel Turu | Kişi Başı - 55 Euro


EKSTRA TUR KATILIMI HAKKINDA GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER                                     

*** Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular hiçbir şekilde faydalanamaz.

*** Turlarımızın içeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile gezi yöneticilerimiz tarafından teknik sebeplerle sıralamalarında değişiklik yapılabilir. Zamanlamalarda rehberin kararları uygulanır. Olağandışı sebeplerle acente veya rehber gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

*** Araçların giremeyeceği yerlerde turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından, rahat ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

*** Turlarımızda belirtilen yerler dışındaki giriş ücretleri yolculara aittir.

*** Ekstra turların bedeli turun ilk gününde sadece Euro üzerinden nakit olarak tahsil edilir. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda yapılır.

*** Organize edeceğimiz turlar özel araçla, Türkçe rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.

Türk Havayolları    TK 1701 IST - STR| 06:45 – 08:50

Türk Havayolları    TK 1940 BRU - IST| 19:30 – 23:55

Benzer Turlar