cdn

Hindistan Holi Festivali Turu

Delhi (2) – Vrindavan (1) – Agra (1) – Jaipur (2) – Kumbhalgarh (1) – Udaipur (3)

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91
Tur Hareket Tarihleri
Gece Sayısı 10
Geceleme Delhi (2) – Vrindavan (1) – Agra (1) – Jaipur (2) – Kumbhalgarh (1) – Udaipur (3)
Uçuş Bilgileri


1. Gün    İstanbul – Delhi

Delhi Havaalanı’na varışımıza istinaden karşılama ve sonrasında otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Otelimizde check-in işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra serbest zaman. Geceleme Delhi otelimizde. 


2. Gün
    Delhi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Eski Delhi turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Hindistan kültürü, gelenekleri ve mutfağı ile tam anlamıyla mirasını korumaktadır. Eski Delhi pazarını gezerken Hindistan’da daha önce hiç denemediğiniz tatları deneyimleme ve mutfaklarını daha yakından tanıma fırsatınız olacaktır. Şehir yemekleri, renkleri ve canlılığı ile tüm duyularınızı harekete geçirecek. Hindistan’ın başkenti olan bu şehir İmparator Şah Cihan tarafından kurulmuştur. Şehrin sokaklarını keşfederken çok keyifli vakit geçireceğiz.

Öğleden sonra Yeni Delhi’yi keşfe çıkacağız. İngilizler tarafından kurulan Yeni Delhi, geniş bulvarları, etkileyici devlet binaları, yeşil park ve bahçeleri ile sizi kendisine çekecek. 1911 yılında Kral George V eskiden Calculatta olan başkenti Delhi olarak değiştirmiştir. Kralın mimarları Lutyens ve Baker, şehri bir “İmparatorluk Şehri” olarak tasarlamıştır. Delhi’nin geçmişine dayanan iki önemli anıtı geziyoruz. Tarihi Qutub Minar 1199 yılında inşa edilmiştir. Zafer anıtı olarak inşa edilen minare Hint İslam mimarisinin başyapıtlarından biri olarak kabul edilir. Ardından Humayun  Mezarını göreceğiz. Bu mezar Babür Hükümdarı Humayun’ın karısı Begai Begum tarafından yaptırılmıştır. Tamamlanması 8 yıl sürmüştür. Babür mimarisinin örneklerinden biri olmuştur. Beyaz seramik ve kırmızı kum taşı ile Babür mimarisinin etkili örneklerinden biri haline gelmiştir. Ünlü Taj Mahal’ın prototipi olarak kabul edilir. Yolculuğumuz Seramoni Caddesine doğru uzanıyor;  Rajpath, görkemli geçmişi ile Hindistan Kapısı. Bu kapı Yeni Delhi’nin merkezinde 42 metre uzunluğundadır. Paris’te ki “Arc-de-Triomphe” ‘e benzer bir görüntüsü vardır. Hindistan kapısı 1. Dünya Savaşında İngilizlere karşı savaşmış olan Hint askerlerinin anısına yapılmıştr ve 13,516’dan fazla İngiliz askerinin, 1919 Afgan Savaşı’nda öldürülmüş olan Hint askerlerinin isimlerini barındırır. Temel taşı Connaught’ın Dükü tarafından 1921 yılında atılmış ve Edwin Lutyens tarafından dizayn edilmiştir. President House’da göreceğimiz yerler arasındadır. Saray görüntüsündeki yapı İngiliz işgali sırasında 330 dönümlük arazi üzerine özel bahçe tasarımı ile Edward Lutyen tarafından resmi Genel Valilik binası olarak inşa edilmiştir. Göreceğimiz bir diğer yer ise Hindistan demokrasisinin sembolü olan Parlamento Binasıdır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Delhi’deki otelimizde.


3. Gün
    Delhi - Vrindavan

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Vrindavan’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından otelimize Vrindavan’a varıyoruz. Varışımızın ardından otelimize check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Holi Festivali’nin gerçekleştiği Barsana’ya gidiyoruz. Barsana, Kral Krishna’nın  sevgilisi Radha’nın doğduğu yerdir. İnanışa göre Lord Krishna çok koyu bir tene sahiptir ve Radha’yı kıskanır, eğlence amacıyla Radha ve arkadaşı Gopis’in yüzlerini boyar. Kadınlar Lord Krishna’ya sinirlenir ve onu kovalamaya başlarlar. Bu olay zamanla eğlenceli bir festival haline dönüşmüştür. O günden itibaren Barsana’da uygulanan festivalde Nandgaon’dan gelen erkekler Barsana’lı kadınların yüzlerini boyayıp, kaçmaya başlarlar. Festival sırasında herkes kendisini korumak amacıyla kalkanlar kullanmaktadır. Festival boyunca erkekler yakalanmamak  için ellerinden geleni yaparlar. Şansları yaver gitmeyip kadınlara yakalanan erkekler kadınlar tarafından traş edilmekte, kadın kıyafetleri giydirilip halk içinde dans etmeye zorlanırlar. Tüm bu eğlence Holi ruhu olarak adlandırılmaktadır. Akşam Phooloon Wali Holi ve Halk Dansı eşliğinde eğleneceğiz. Bu Holi dansında çok eğleneceksiniz, çiçek yaprakları altında çalgılar eşliğinde dans edeceğiz. Bu eğlencede erkekler Krishna, kadınlar Radha gibi giyinirler, birbirlerinin etrafında birbirlerine çiçek yaprakları atarak dans ederler. Geceleme Vrindavan’da otelimizde.


4. Gün
    Vrindavan – Agra

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Agra’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Agra Kalesini ziyaret edeceğiz. Agra kalesi UNESCO Dünya Mirasları arasında yer almaktadır. Kale LaL Qila, Kırmızı Kale olarak da adlandırılmaktadır. Hindistan’ın en önemli kalesidir. Mughals Babur, Humayın, Akbar, Jehangir, Shah Jahan ve Aurangzeb burada yaşamışlar ve ülke buradan yönetilmiştir. Bölgenin en büyük hazinesi buradadır. Birçok yabancı elçiler ve turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Agra Kalesi ziyaretimizden sonra check-in işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere otelimize gidiyoruz. Öğleden sonra büyüleyici Taj Mahal ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Taj Mahal, Babür İmparatoru Şah Cihan’ın eşi Mümtaz Mahal anısına yaptırdığı bir anıttır. İnşa edilmeye 1631 yılında başlanmış ve inanışa göre 22 yılda tamamlanmıştır. İnşası sırasında 20.000 civarında işçi çalışmıştır. Taj Mahal’ın inşası ve dizaynı ünlü mimar Ustad Ahamad Lahori önderliğinde yapılmıştır. Bir efsaneye göre Shah Jehan, Taj Mahal gibi başka bir eser dizayn edemesin diye Ustad Ahmad’ın ellerini kestirmiş ve kör ettirmiştir.

Süslemeleri ve orantısal dizaynı Taj Mahal’i eşsiz bir eser kılmaktadır. Taj Mahal’in mermerleri gün doğumu ve batımında gül ve altın renklerini yansıtmaktadır. Taj Mahal ziyaretimizin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Agra otelimizde.


5. Gün
    Agra – Jaipur


Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Abhaneri Köyüne uğrayıp ünlü Chand Baori basamaklı su kuyusunu ve karşısındaki Harshat Mata Tapınağını görme fırsatımız olacak. M.S 9 yüz yılda inşa edilmiş olan Chand Baori 33 metre derinliği  ve 3.500 basamaklı dar merdivenleri ile dünyanın en derin kuyusu ünvanına sahiptir. Ziyaretimiz sonrasında yolumuza devam ediyoruz ve Jaipur’a varışımıza istinaden otelimizde check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Otelimize yerleştikten sonra tatlı marketlerini gezmek ve özel tatlı yapımlarını izlemek için hareket ediyoruz. Rajasthan’ın “Pembe Şehri” olarak bilinen başkenti Jaipur’u gezerken yerel tatlıcılarda birçok tatlı çeşidi göreceğiz. Geceleme Jaipur’da otelimizde.


6. Gün
    Jaipur


Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Jaipur’un ünlü tapınaklarını gezmek üzere yola çıkıyoruz. Öncelikle Birla Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Birla Tapınağı aynı zamanda Lakshmi Narayan Tapınağı olarak anılmaktadır. Moti Dungri Kalesi’nin altında bulunmaktadır. Lord Vishnu ve Lakshmi anısına yapılmıştır. Jaipur’un gurur duyulan mimarilerinden biridir. Geleneksel Hindu Tapınaklarının aksine beyaz mermerler ile inşa edilmiştir ve mimarisinde modern bir yaklaşım bulunmaktadır. Sonrasında Govind Dev Ji Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Govind Dev Ji Tapınağı, Hindistan’ın  en kutsal ve ünlü turist destinasyonlarından biridir. Şehir Sarayı Kompleksinin içinde yer almaktadır. Ziyaret edeceğimiz bir diğer tapınak Moti Dungri olacaktır. Bu tapınak Seth Jai Ram Palival tarafından yaptırılmıştır. Jaipur’ın en ünlü turistik destinasyonlarından biridir. Dera Amer’de alacağımız öğle yemeğinden sonra Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz.
Jaipur’a 11 km. mesafedeki Amber Kalesi, Maota Gölü’ne yansıyan terasları ve surları ile Rajput mimarisinin mükemmel örneklerinden biridir. Kaleyi jeepler ile çıkacağız. Kalenin içi muazzam kraliyet halıları, fildişi aynalar, cam işleri ve nefis tablolar ile dekore edilmiştir. Kalenin içindeki odaları gezerken büyüleyici tarihe tanıklık edeceksiniz. Amber Kalesi ziyaretimizden sonra Jaipur şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere tekrar yola çıkıyoruz. Saray Şehir Müzesi ilk durağımız olacak. Burada geleneksel Racastan ve Babür sanatına tanıklık edeceksiniz; prens kıyafetleri, halılar, tophanedeki eski silahlar, mahkeme salonlarından, savaşlardan alıntılanan minyatür portreler. Duvarlar ile çevrili bu şehrin kalbine inşa edilmiş olan bu Saray Kompleksi size Jaipur’u keşfeden Sarai Jai Singh’in sağduyusu hakkında fikir verecektir. Jai Singh arkasında birçok mükemmel mimari eser bırakmıştır. Bu sarayı Babür ve Racastan mimarisinin en iyi örneği olarak gösterebiliriz. Amber Kalesi’ni ziyaret ettikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Jaipur’da otelimizde.

7. Gün    Jaipur - Kumbhalgarh


Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kumbhalgarh’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Pushkar’ı ziyaret edeceğiz. Üç tarafı tepelerle çevrili olan, göl etrafına kurulmuş olan kasabayı çok beğeneceksiniz. Pushkar ziyaretimiz sonrasında yolumuza devam ediyoruz. Otelimize varışımızın ardından check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Kumbhalgarh’daki otelimizde.


8. Gün
    Kumbhalgarh - Udaipur


Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kumbhalgarh Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. 15. Yüzyılda Rana Kumbha tarafından yaptırılmıştır. Rajasthan’da bulunan fethedilmemiş çok az kaleden biridir. Kumbhalgarh aynı zamanda Mewar’ın efsanevi kralı Maharana Pratap’ın doğduğu yerdir. Kalenin içerisinde sonradan yaptırılmış göz alıcı saraylar ve tapınaklar bulunmaktadır. Kale dağın tepesinde çok kalın surlar ile çevrilidir. Büyüleyici bir manzarası bulunmaktadır. Kumbhalgarh Kalesi Turumuz ardından Udaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Udaipur’a varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Udaipur’daki otelimizde.


9. Gün
    Udaipur


Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası “Göl Şehri” olarak tanımlanan Udaipur’da yarım günlük şehir turumuzu yapacağız. Udaipur, Rajasthan’ın kuru kalbindeki soğuk bir vahadır. Burayı eyaletin en romantik ve egzotik şehri seçebiliriz. Büyük Şehir Sarayı, Pichola Gölü’nü tüm büyüklüğü ile yüceltmektedir. Bu saray Rajasthan’da bulunan en büyük saraydır. Buradaki düzgün mimari tepelerdeki tüm teraslardan eşsiz bir manzara izlenmesini sağlamaktadır. Bir sonraki durağımız Jagdish Tapınağı olacaktır. Tapınağın yapımı 1651 yılında bitmiştir. Bu bölgenin en ünlü tapınağıdır, birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Mimarisi sizleri büyüleyecek. Jagdish Tapınağı sonrasında Sahelion Ki Bari’yi ziyaret edeceğiz. Eskiden kraliyet kadınları tarafından kullanılan bu büyüleyici bahçe sizleri de içine çekecek. Öğlen Pichola gölünde tekne turu yapacağız. Pichola gölü üzerindeki Jagmandir Sarayı’nı görme fırsatımız olacak. Gölün ortasından şehre baktığınızda bu büyüleyici manzara sizi içine çekecek. Akşam Şehir Sarayında Holika Dehan seremonisine tanıklık edeceğiz. Hindu geleneklerine göre burada Holika şeytanının ölümü ve Prahlad’ın kurtuluşu kutlanmaktadır. Holika’nın yakıldığı ateşe herkes odunlar atarak seromoniye katılır. Bu ateş Holika’nın ölümünü sembolize etmektedir. Gecelememiz Udaipur’da otelimizde.


10. Gün
    Udaipur


Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası tüm gün Holi Festivali kutlamalarına katılacağız. Bu muhteşem festivali fotoğraflama imkanımız olacak.  Geceleme Udaipur’da otelimizde.


11. Gün    Udaipur – Delhi - İstanbul


Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Akşam uçuşumuza istinaden havaalanına hareket ediyoruz. Delhi uçuşumuzun ardından alacağımız aktarma ile İstanbul’a dönüyoruz.

- Yukarıda Belirtilen Ve Benzeri Otellerde Toplam 10 Gece Oda-Kahvaltı Bazında Konaklamalar
-
Vrindavan’da 1 Adet Öğle Ve 1 Adet Akşam Yemeği
-
Programda Belirtilen Tüm Transferler Ve Panoramik Turlar
-
Programda Belirtilen Tüm Müze Girişleri.
-
Programda Belirtilen Tüm Turlarda Local İngilizce Rehberlik Hizmeti
-
Vrindavan’da Holi Kutlaması
-
Jaipur’da Alışveriş Turu
-
Jaipur’da Tapınak Turu
-
Programda Belirtilen Dera Amar Jaipur’da Öğle Yemeği
-
Amber Kalesinde Jeep Transferi
-
Udaipur’da Holika Dehan Seremonisi
-
Tüm Karşılama Ve Dönüşlerde Asistanlık Hizmeti
-
Havaalanı Ve Otellerde Portarage Ücretleri

- Yol Vergileri, Yakıtlar, Şehirlerarası Vergiler

- Yurt Dışı Çıkış Harcı
- Havaalanı Vergileri
- Dış Hat Uçak Biletlleri
-
Tüm Kişisel Harcamalar
-
Programda Belirtilmeyen Tüm Öğle Ve Akşam Yemekleri
-
Hindistan Vize Ücreti
-
Dahil Olan Hizmetlerin Içinde Bulunmayan Tüm Hizmetler
-
Öngörülemeyen Tüm Vergi, Yakıt Ve Otel Harcı Zamları
-
Müzelerde Istenebilecek Olan Kamera Ücretleri
-
Vergilerde, Yakıtlarda Veya Ören Yeri Girişlerinde Meydana Gelebilecek Öngörülmeyen Zamlar
-
Udaipur – Delhi Ekonomi Uçuşu

- Yurt Dışı Çıkış Harcı
- Havaalanı Vergileri
- Dış Hat Uçak Biletlleri
-
Tüm Kişisel Harcamalar
-
Programda Belirtilmeyen Tüm Öğle Ve Akşam Yemekleri
-
Hindistan Vize Ücreti
-
Dahil Olan Hizmetlerin Içinde Bulunmayan Tüm Hizmetler
-
Öngörülemeyen Tüm Vergi, Yakıt Ve Otel Harcı Zamları
-
Müzelerde Istenebilecek Olan Kamera Ücretleri
-
Vergilerde, Yakıtlarda Veya Ören Yeri Girişlerinde Meydana Gelebilecek Öngörülmeyen Zamlar
-
Udaipur – Delhi Ekonomi Uçuşu

- Tüm fiyatlandırma USD bazldır.
- Tüm fiyatlar meydana gelebilecek olağanüstü döviz değişimlerinden veya yakıtlara gelebilecek zamlardan etkilenebilir, revize edilebilir.
- Erken Check-in / Check-out olanakları otellerdeki müsaitlikler doğrultusunda karşılanabilir.
- Hindistan’da tüm ulusal iç hat ekonomi class uçuşlarda bagaj hakkı 15 kg’dır. Business Class uçuşlarda 30 kg’dır.
- Uluslararası uçuşlarda, ekonomi class uçuşlarda bagaj hakkı 20 kg’dır.
- Kabin bagajlarının ağırlık hakkı 7-8 kg’dır.
- Yukarıda yer alan uçuş bilgileri uçuşlardaki müsaitlik durumuna göre değişkenlik gösterebilir.
- Hindistan Arkeoloji Araştırmasının talebi dahilinde, Hindistan Devleti Anıt girişlerinde giriş ücretine 1 Nisan 2016 tarihi itibari ile zam yapacaktır.
- Yapılacak olan artışlar henüz bilinmemek ile birlikte, anons edildikten sonar verilmiş olan fiyatlara uygulanacaktır.
- Programda belirtilen transferler trafik yoğunluğu veya yolların durumu nedeni ile belirtilen süreden daha fazla olabilmektedir.
- Udaipur–Delhi Ekonomi Uçuşu fiyatı pakete dahil değildir, sunulmuş olan fiyat değişkenlik gösterebilmektedir.
- Anıt ve gezi yerlerinde herhangi bir kamera ücreti, arzuya göre ekstra olarak fiyata eklenecektir.
- Otellerde kabul edilen check-in saati 14:00 /check-out saati öğlen 12:00’dir.
- Uluslararası uçuşlar için check-in zamanı hareket saatinden 3 saat öncedir.
- Ulusal uçuşlar için check-in zamanı hareket tarihinden 1 saat öncedir
- Belirtilen check-in bilgileri havayolu şirketi ve tarifelerine göre değişkenlik gösterebilir.
- Fiyatlar herhangi bir artış doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir.
- Hindistan Devleti tarafından yapılabilecek olan tüm vergi, yakıt vb. Konularda yapılabilecek olan her türlü zam ve politik nedenlerden oluşabilecek olağanüstü hallerde fiyatları değiştirme hakkına sahibiz.
- Oteller veya transferlerde müsaitlikler doğrultusunda oluşabilecek fiyat farklılıkları, sunulmuş olan programa uygulanabilir.
- Sunulmuş olan hizmetlerde yer tutulmadığını, müsaitlik doğrultusunda sunulan otellere alternative oteller sunulabileceğini hatırlatmak isteriz.- Tüm fiyatlandırma USD bazldır.
- Tüm fiyatlar meydana gelebilecek olağanüstü döviz değişimlerinden veya yakıtlara gelebilecek zamlardan etkilenebilir, revize edilebilir.
- Erken Check-in / Check-out olanakları otellerdeki müsaitlikler doğrultusunda karşılanabilir.
- Hindistan’da tüm ulusal iç hat ekonomi class uçuşlarda bagaj hakkı 15 kg’dır. Business Class uçuşlarda 30 kg’dır.
- Uluslararası uçuşlarda, ekonomi class uçuşlarda bagaj hakkı 20 kg’dır.
- Kabin bagajlarının ağırlık hakkı 7-8 kg’dır.
- Yukarıda yer alan uçuş bilgileri uçuşlardaki müsaitlik durumuna göre değişkenlik gösterebilir.
- Hindistan Arkeoloji Araştırmasının talebi dahilinde, Hindistan Devleti Anıt girişlerinde giriş ücretine 1 Nisan 2016 tarihi itibari ile zam yapacaktır.
- Yapılacak olan artışlar henüz bilinmemek ile birlikte, anons edildikten sonar verilmiş olan fiyatlara uygulanacaktır.
- Programda belirtilen transferler trafik yoğunluğu veya yolların durumu nedeni ile belirtilen süreden daha fazla olabilmektedir.
- Udaipur–Delhi Ekonomi Uçuşu fiyatı pakete dahil değildir, sunulmuş olan fiyat değişkenlik gösterebilmektedir.
- Anıt ve gezi yerlerinde herhangi bir kamera ücreti, arzuya göre ekstra olarak fiyata eklenecektir.
- Otellerde kabul edilen check-in saati 14:00 /check-out saati öğlen 12:00’dir.
- Uluslararası uçuşlar için check-in zamanı hareket saatinden 3 saat öncedir.
- Ulusal uçuşlar için check-in zamanı hareket tarihinden 1 saat öncedir
- Belirtilen check-in bilgileri havayolu şirketi ve tarifelerine göre değişkenlik gösterebilir.
- Fiyatlar herhangi bir artış doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir.
- Hindistan Devleti tarafından yapılabilecek olan tüm vergi, yakıt vb. Konularda yapılabilecek olan her türlü zam ve politik nedenlerden oluşabilecek olağanüstü hallerde fiyatları değiştirme hakkına sahibiz.
- Oteller veya transferlerde müsaitlikler doğrultusunda oluşabilecek fiyat farklılıkları, sunulmuş olan programa uygulanabilir.
- Sunulmuş olan hizmetlerde yer tutulmadığını, müsaitlik doğrultusunda sunulan otellere alternative oteller sunulabileceğini hatırlatmak isteriz.

EMEKLILER IÇIN

 (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Emeklilik hesap cüzdani fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdani fotokopisi
4.Kredi karti fotokopisi

 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI IÇIN

 (Avukat,doktor,mali müsavir v.s.) (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Bagli bulundugu odadan yazi
2. Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ‘’ hitabiyla baslayan, konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe
3.Vergi levhasi fotokopisi
4.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

 

MAASLI ÇALISANLAR IÇIN

  (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ’’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi

2.belirtilmeden yazilacak dilekçe. (imzalar, firmanin imza sirkülerinde yer alan kisilere ait olmadir)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanin ticaret veya sanayi odasindan faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhasi fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maas bordrosu
8.Sigorta ise giris ve son 4 aylik bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

 

FIRMA SAHIPLERI VE SIRKET ORTAKLARI IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ‘’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhasi fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasindan faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kurulus gazetesi)
6.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

BANKA ÇALISANLARI IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1. Bankanin antetli kagidina seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ’’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe (imzalar, firmanin imza sirkülerinde yer alan kisilere ait olmadir)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maas bordrosu
4.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

ÖGRENCILER IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

Ögrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarida belirtilen katagorilere göre)

NOTLAR
*Evli çiftlerin evlilik cüzdani fotokopileri vize basvurularinda gerekmektedir.

* 2 adet fotograf (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.) 
* Ilk defa shengen vizesi alabilmek için sahsi müracat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olmasi gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarina istinaden önlü ve arkali kimlik fotokopisi ve ev & is adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir. 

Benzer Turlar