cdn

Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu

Lviv (2) & Mukachevo & Ujgorod (2) & Bukovel & Yaremche (1) & Kamenets Podolski (1) & Rogatina (Hürrem) & Ternopol (1)

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

299

Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu Vizesiz Batı Ukrayna & Karpatlar Turu
Tur Hareket Tarihleri
Gece Sayısı 7
Geceleme Lviv (2) & Mukachevo & Ujgorod (2) & Bukovel & Yaremche (1) & Kamenets Podolski (1) & Rogatina (Hürrem) & Ternopol (1)
Uçuş Bilgileri

Atlasjest Havayolları    KK 7871    IST -LWO | 10:15-12:15
Atlasjest Havayolları      KK 7870    LWO- IST | 13:10-15:25

01. Gün    İSTANBUL LVİV

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 08.00’de hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Atlas Global Havayollarının KK 7871 sefer sayılı uçuşu ile 10.15te Lviv’e hareket , yerel saat ile 12.15’te Lvive varış  ve alanda bekleyen  özel otobüsümüz ile panoramik Lviv şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. II. nya Savaşı’nda zarar görmemiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesine giren nadir ortaçağ şehirlerinden birisidir. Tur esnasında; Özgürlük Meydanı, Pazar Meydanı, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, en eski Latin-Gotik Katedrali, ünlü Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Eski Lviv bölgesi yürüyerek gezilir, çikolata fabrikası ve ardından kahve fabrikası  da ayrıca görülecek  yerler arasindadır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak ‘’Akşam Yemekli Ortaçağ – Lviv’’ turuna katılabilirler (55 Euro). Turumuza araç ile şehir dışında yer alan Galiçya Krallığı döneminden günümüze gelen ve adeta bir açık hava heykel müzesi görünümünde olan Lychakiv ziyareti ile başlıyoruz, Ortaçağ Lviv sokaklarını yürüyerek devam ediyoruz. Ortaçağ dönemine ait katedraller, evler, sokaklar ve meydanları görüp ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

02. Gün    LVİV

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz, ‘’Öğle Yemekli Şatolar’’ turuna katılabilirler (65 Euro). Orijinal halleri XVIII. ve XIX. yy.'dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şovalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Turumuz, Zolochev şatosu ile başlar. Kale, yüzyıllar boyunca bir kraliyet ikametgahı, malikane ve hapishane olarak kullanılmıştır. Bu ziyaret ile; benzeri Avrupada 2 tane bulunan Çin Sarayı ve eşsiz oryantal havayı da solumak mümkün olacaktır. Podgoretski Şatosu: 1635 yılında inşa edilen bu kale, zaptedilemez bir kaleden çok bir saray gibidir. ‘3 Silahşörler' filminin bir kısım çekimleri de bu kalede gerçekleştirilmiştir. Kalenin eşsiz surları ile birlikte, o dönem yaşamına ait bir çok eser de görülmeye değerdir. Puchaevski Manastırı: Ortodoks dünyasının en kutsal mekanlarından biri olan bu manastır, Ukrayna’daki en büyük 2. manastırdır. Efsaneye göre; Tatar işgalinden kaçan Kiev-Pechersk Manastırı'ndan kaçan keşişler tarafından 1240 yılında kurulmuştur. Manastır 1675 yılında Türkler tarafından kuşatılır ama bilinmeyen bir nedenle geri çekilirler. Manastır duvarlarındaki zengin duvar resimleri, Hz. Meryem freskleri, heykeller ve süs eşyaları görülmeye değerdir. Olesko Şatosu: Şato, 16. yy'da inşa edilmiştir.  Plonya Kralı 3. Jan Sobeiski'nin doğduğu ve yaşadığı yerdir.  Lviv’e dönüş. Turumuz Lviv’de çikolata fabrikası turu ile devam eder ve kahve fabrikasında da günün yorgunluğunu atacak kahve ikramı ile son bulur. Otele transfer ve serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak  ‘’Slav Gecesi Akşam Yemeği’’ turuna katılabilirler (55 Euro).  Geceleme otelinizde.

03. Gün    LVİV  – MUKACHEVO – UJGOROD

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Lviv’den Mukacheva’ya hareket. Mukacheva’ya varış ve şehir turu; Mukachevo panoramik şehir turu kapsamında, Palonak Kalesi ve Cvyato Nicholas Rahibe Manastırı görülecek yerler arasındadır. Taş devrinden kalma nadir öğeler ve Tunç Dönemi silah araç ve gereçlerini de görme fırsatı bulacağız. Ayrıca 16. ve 19. yy şehir sakinlerinin kültür ve yaşamını simgeleyen eserlerde göreceklerimiz arasında. Tur bitiminde Ujgorod’a doğru yola çıkıyoruz Zakarpatya yönetim biriminin merkezi olan ve ülkenin Avrupa’ya açılan penceresi olarak adlandırılan Slovakya sınırındaki Ujgorod’a varış. Uj nehrinin kıyısında ve Karpat dağlarındaki Ujok geçidinin güney girişinde yer almasıyla etkileyici bir görünüme sahiptir. Şehir turunun ardından serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimiz ‘’Akşam Yemekli Transkarpatya Gecesi’ turuna katılabilirler  (55 Euro). Tur bitiminde otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

04. Gün    UJGOROD

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Öğle Yemekli Chinadievo Köyü, Schönborn Sarayı ve Beregovo’’ turuna katılabilirler (65 Euro). Geçmişte Avusturya-Macaristan imparatorluğuna ait olan, dönemin en sıradışı ve üstün mimari yeteneklerini gösteren göz alıcı Schonbörn Av Sarayı’nı görüyoruz. Beregovo, Macaristan sınır köylerinin geleneksel kültürünü görme fırsatını bulacağımız eşsiz  Transkarpatya gezisidir.  Bölge, yüksek tuzluluk oranına sahip şifalı suları ile ünlüdür. Bu göllerin benzeri dünyada sadece 3 yerde bulunur: Sakhalin, Yeni Zelanda ve İzlandiya. Bu bölgede termal havuzlarda yüzme ve şarap mahzenlerini ziyaret etme imkanı bulacağız. Ayrıca schengen vizesi olan misafirlerimiz için tam gün ‘’Slovakya ve Macaristan Köyleri’’ turu (85 Euro). Tur bitimi otele taransfer.

05. Gün    UJGOROD – BUKOVEL – YAREMCHE

Sabah kahvaltısının ardından Bukovel kayak merkezi üzerinden Yaremche Şehri’ne hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’İza Köyü’’ turuna katılabilirler (25 Euro). Tura katılmayan misafirlerimiz için Hust şehrinde bekleme imkanı. İza köyü, bünyesinde 3 farklı özelliği barındırmaktadır. Burada yerel halk yaklaşık 200 yıldır ‘Nijne Selishe' adıyla anılan İsviçre peyniri yapımı ile uğraşmaktadır. Karpat şarapları ve peynir tadımı sonrasında  köylülerin bir diğer uğraşı olan el örgüsü sepet ve süs eşyalarını görüyoruz. Köyde aynı zamanda Ukrayna'nın tek geyik çiftliğini de ziyaret edeceğiz. Bukovel’e yolculuğumuzun devamında Solotvino ve Rahov kasabası gibi yerleşim yerleri üzerinden Trufanets Şelaleleri, Yablunetski Geçidi gibi oldukça keyif verici gibi yerleri gördükten sonra Bukovel şehrine varıyoruz, dünyaca ünlü  kayak merkezinin de olduğu Bukavel’de vereceğimiz fotoğraf molasından sonra yolumuza devam ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında Yaremche şehrine varışımız ile birlikte  şehir turumuzu yapıyoruz. Yaremche şehir turundan sonra serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Oleksi Dovbusha Kayalıkları, Mağara ve Şelale’’ turuna katılabilirler (35 Euro). Bir doğa harikası olan Dovbusha Kayalıkları , mağara  ve şelale gezimizden sonra otele transfer ve geceleme otelinizde.

06. Gün    YAREMCHE  – KAMENETS PODOLSKİ

Sabah kahvaltısını ardından Kamenets Podolski şehrine doğru hareket ediyoruz, yol üstü arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Chernovtsi ve Hotin Kalesi’’ turuna katılabilirler (35 Euro). Dinyester nehri kıyısında kurulan Hotin şehrinde yer alan Hotin Kalesi 13. ve 15. yüzyıllar arasında inşa edilmiştir. Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşması, Ekim 1621 tarihinde burada imzalanmıştır. Tur bitimi  Kamenets Podolski şehrine varış ve şehir turu; Kamenets-Podolskiy, bugün Ukrayna sınırları içinde kalan Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinde (1672-1699 döneminde) Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti'nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi’nde 8 günlük kuşatmanın ardından fethedilerek Osmanlı Devleti topraklarına katıldı ve bu durum 1672'de imzalanan Bucaş Antlaşması'yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından kabul edildi. Bugün şehrin ortaçağ bölgesinde, sayısız  anıtsal yapı görmek mümkündür. Ortodosk, Hristiyan,  Musevi ve İslam mabedleri, Türk ve Ermeni Burcları, ortaçağ dönemi sokak ve meydanlar ile beraber birçok anıtsal yapı görülür. Tur bitimi serbest zaman. Ardından otele transfer. Geceleme otelinizde.

07. Gün    KAMENETS PODOLSKİ – ROGATİNA (HÜRREM) – TERNOPOL 

Sabah kahvaltısinın ardından Hürrem Sultan’ın doğduğu kasaba olan Rogatin üzerinden Ternopol şehrine hareket. Yol üstü arzu eden misafirlerimiz ‘’Kamanets (Komanice) Podolski Kalesi ve Ivano Frankovsk’’ turuna katılabilirler (35 Euro).  Kamaniçe Kalesi Ukrayna'nın Kamyanets-Podilski kentinde bulunan tarihi bir Polonya kalesidir. 1672-1699 yılları arasında 27 yıl boyunca Osmanlıların elinde kalmış, Osmanlı Devleti'nin Kamaniçe Eyaleti'nin eyalet merkezi olarak işlev yapmıştır. tur bitimi, Ivano Frankovsk şehri görüldükten sonra Hürrem Sultanın doğduğu şehir olan olan Rogatina’yı geziyoruz.

Şehir gezildikten sonra Hürrem Sultan’ın heykelinin olduğu meydanda fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında Galiçya Türk Şehitliği’nin bulunduğu Berejaniden geçerken şehitligimizi ziyaret ettikten sonra Ternopol kentine varıyoruz ve şehir turu yapıyoruz. Ternopol Batı Ukrayna’nın merkezinde ve Galiçya’nın doğusunda yer alan görkemli bir ortaçağ kentidir.  Tarihi Ternopol şehrinde, ortaçağa ait  birçok mimari yapı, sokaklar mabedler, meydanlar görülecek yerler arasındadır.  Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Gala Yemeği Ukrayna Gecesi’’ turuna katılabilirler (55 Euro).  Geceleme otelinizde.

08. Gün    TERNOPOL  – LVİV – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Lviv Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Atlas Global  Havayolları’nın  KK 7870 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15:25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

- İstanbul  – Lviv (LWO) / Lviv (LWO) – İstanbul  parkurunda Atlas Global Havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
- Programda belirtilen otellerde 7 gece Oda kahvaltı (BB) konaklama
- Alan – Otel – Alan transferleri
- Lviv, Mukachevo, Ujgorod, Bukovel, Yaremche, Kamenets Podolski, Rogatina ve Ternopol panoramik şehir turu
- All-Time Tur Profesyonel rehberlik hizmeti
- Havalimanı vergiler

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
- Yurt dışı çıkış harcı bedeli
- Zorunlu Seyahat Sigortası (15 euro)
- Rehber ve şoför tipleri, bahşişler
- Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
- Yurt dışı çıkış harcı bedeli
- Zorunlu Seyahat Sigortası (15 euro)
- Rehber ve şoför tipleri, bahşişler
- Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri

*** Ekstra turlarda Avantajlı Gezi paket fiyatlarından faydalanabilmek için ücretin tura kayıt esnasında acente satış yetkilisine ödenmesi gerekmektedir.

*** Tur programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

*** Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

*** Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

*** Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

*** Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

*** Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** All-Time Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. All-Time Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Akşam Yemekli Ortaçağ – Lviv Turu | Kişi Başı - 55 Euro
Öğle Yemekli Şatolar Turu | Kişi Başı - 65 Euro
Slav Gecesi Akşam Yemeği Turu | Kişi Başı - 55 Euro
Akşam Yemekli Transkarpatya Gecesi Turu | Kişi Başı - 55 Euro
Öğle Yemekli Chinadievo Köyü, Schönborn Sarayı ve Beregovo Turu | Kişi Başı - 65 Euro
İza Köyü Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Oleksi Dovbusha Kayalıkları, Mağara ve Şelale Turu | Kişi Başı - 35 Euro

Atlasjest Havayolları    KK 7871    IST -LWO | 10:15-12:15
Atlasjest Havayolları      KK 7870    LWO- IST | 13:10-15:25

*** Ekstra turlarda Avantajlı Gezi paket fiyatlarından faydalanabilmek için ücretin tura kayıt esnasında acente satış yetkilisine ödenmesi gerekmektedir.

*** Tur programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

*** Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

*** Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

*** Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

*** Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

*** Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** All-Time Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. All-Time Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

EMEKLILER IÇIN

 (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Emeklilik hesap cüzdani fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdani fotokopisi
4.Kredi karti fotokopisi

 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI IÇIN

 (Avukat,doktor,mali müsavir v.s.) (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Bagli bulundugu odadan yazi
2. Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ‘’ hitabiyla baslayan, konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe
3.Vergi levhasi fotokopisi
4.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

 

MAASLI ÇALISANLAR IÇIN

  (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ’’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi

2.belirtilmeden yazilacak dilekçe. (imzalar, firmanin imza sirkülerinde yer alan kisilere ait olmadir)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanin ticaret veya sanayi odasindan faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhasi fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maas bordrosu
8.Sigorta ise giris ve son 4 aylik bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

 

FIRMA SAHIPLERI VE SIRKET ORTAKLARI IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ‘’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhasi fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasindan faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kurulus gazetesi)
6.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

BANKA ÇALISANLARI IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1. Bankanin antetli kagidina seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ’’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe (imzalar, firmanin imza sirkülerinde yer alan kisilere ait olmadir)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maas bordrosu
4.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

ÖGRENCILER IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

Ögrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarida belirtilen katagorilere göre)

NOTLAR
*Evli çiftlerin evlilik cüzdani fotokopileri vize basvurularinda gerekmektedir.

* 2 adet fotograf (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.) 
* Ilk defa shengen vizesi alabilmek için sahsi müracat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olmasi gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarina istinaden önlü ve arkali kimlik fotokopisi ve ev & is adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir. 

Benzer Turlar