Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi / 07 Aralık 2019 / 15 Gece

6299 €

Genel Bilgiler

Gemi Adı 5* Dlx Amadara
Bölge Vietnam & Kamboçya
Ülkeler Vietnam & Kamboçya
Uğradığı Limanlar Cai Be / Sa Dec / Phnom Penh / Oudong / Oknhatey / Prek Kdam
Geceleme 15 Gece / 16 Gündüz
Uçuş Bilgileri

TK 0162  IST - VIE  02:25 17:10(ertesigün)

TK 0065  BKK - IST 22:50 05:45

Hareket Tarihleri 07 Aralık 2019

Paylaş

01.Gün |07.12.2019 |Cumartesi              İSTANBUL ­– HO CHI MINH CITY/SAİGON (VİETNAM) 
İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında 06 Aralık 2019 Cuma gecesi saat 23.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK0162 sefer sayılı uçuşu ile 07 Aralık 2019 Cumartesi gece yarısı saat 02.25’de Ho Chi Minh City’e direkt uçuş. Yaklaşık 11 saatlik bir uçuş sonrası yerel saat ile 17.10’da Dünyanın en fazla motosikletinin bulunduğu (yaklaşık 3,5 milyon adet) Ho Chi Minh City’e varış ve otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası geceleme otelimizde.

02.Gün |08.12.2019 |Pazar              HO CHI MINH CITY/SAİGON – CU CHİ TÜNELLERİ (VİETNAM) 

Kahvaltı sonrası düzenlenecek şehir turunda; Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali, Opera Binası, Savaş Müzesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı görülecek yerler arasındadır. Otelde alınacak öğle yemeği sonrası Vietnam-ABD savaşı sırasında Vietnamlıların 200 km yeraltı tüneli kazarak Amerikan saldırılarından korunabildikleri Cu Chi tünellerini geziyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.          
(Otelde kahvaltı ve öğle yemeği dahil)

03.Gün |09.12.2019 |Pazartesi                HO CHI MINH CITY – MY THO -GEMİYE BİNİŞ (VİETNAM)
Kahvaltı sonrası, Ho Chi Minh City’nin en eski yapılarından biri olan meşhur Ben Thanh pazarını ziyaret ediyoruz. Burada yerel pazardan alışveriş yapma fırsatı bulacaksınız. Daha sonra My Tho limanına hareket ediyoruz. 5*Dlx Amadara nehir gemisine check-in ve odaların dağılımı sonrası ‘’Hoş geldiniz kokteyli’’ ve akşam yemeğini gemide alıyoruz. Geceleme gemimizde.
(Otelde kahvaltı, gemide öğle ve akşam yemeği dahil)

04.Gün |10.12.2019 |Salı                          CAI BE – SA DEC (VİETNAM)           

Kahvaltı sonrası, küçük tekneler ile Cai Be ye ulaşıyoruz. Burada şekerleme ve yerel yemeklerde kullanılan pirinçten yapılan kağıtların yapım atölyesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra gemimize dönüş ve öğle yemeği. Mekong Deltasındaki önemli kasabalardan Sa Dec’e ulaşıyoruz. Meşhur Fransız yazar Marguerite Duras’ın gençlik yıllarını geçirdiği ve aynı zamanda Vietnam savaşında Amerikan hücümbotlarının üssü olarak kullanılan Sa Dec’de yapacağımız tur esnasında; yerel pazar, Cao Dai tapınağı ve Marguerite Duras’nın Çinli sevgilisi Huynh Thuy Le’nin, “The Lover” (sevgili) adlı müzeye dönüştürülmüş evini ziyaret edeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil) 

05.Gün |11.12.2019 |Çarşamba               TAN CHAU – SINIR GEÇİŞİ 

Kahvaltı sonrası, ‘’xe loi’’ adı verilen küçük bisiklet ve motorsikletler ile bölgenin en bakir köyü olan Tan Chau’yu keşfedebileceksiniz. Daha sonra küçük tekneler ile dar kanallardan geçip kıyıya çıkarak hasır yapım atölyesini gezebileceksiniz. Vietnam’ın kırsal hayatını birebir deneyimleyebileceğiniz bu tur sonrası gemimize dönüş. Öğle yemeği sonrası gemimiz ile Vietnam – Kamboçya sınırından geçerek Phnom Penh’e doğru seyrimiz devam edecek. Geceleme gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)     

06.Gün |12.12.2019 |Perşembe               PHNOM PENH (KAMBOÇYA)            
Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e varışımız ile birlikte yapılacak turumuz esnasında; Kızıl Khmer örgütünün yaptığı akıl almaz katliamları anlatan Tuol Sleng Soykırım müzesi gezilecektir. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası tekrar şehir merkezine gelerek; Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Tapınağını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrası yerel kıyafetleri ile küçük çocukların dans gösterisini izleyebileceksiniz(Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)         

07.Gün |13.12.2019 |Cuma              OUDONG – KAMPONG TRALACH - PHNOM PENH (KAMBOÇYA)    
Kahvaltı sonrası Kamboçyanın eski başkenti Oudong'a hareket. Kamboçyalıların hac merkezi olan Oudong’da Budist tapınağını ziyaret ettikten sonra Kampong Tralach'a geçiyoruz. Öküz lerin çektiği arabalar ile nehir kıyısından Kampong Tralach köyünü gezeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş, öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra Phnom Penh’de

 ‘’tuk tuk’’ araçları ile şehri daha detaylı gezebilecek, Fransız koloni dönemine ait yapıları ve bulvarları daha yakından görme fırsatı bulacağız. Geceleme Phnom Penh limanında demirli gemimizde.    
    

08.Gün |14.12.2019 |Cumartesi              OKNHATEY – ANGKOR BAN (KAMBOÇYA)              
Sabah saatlerinde gemimiz Oknhatey köyüne doğru yol alacak. ‘’İpek adası’’ olarak bilinen Oknhatey köyüne varışımız ile birlikte yerel bir ilkokul ziyaret edilecek ve ipek dokuması ve el işi ürünlerinin yapımını görebileceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)           

09.Gün |15.12.2019 |Pazar                      ANGKOR BAN – KAMPONG CHAM (KAMBOÇYA)   
Kızıl Khmer katliamları esnasında, Kamboçyanın zarar görmeyen ender köylerinden biri olan Angkor Ban’da kahvaltı sonrası yapacağımız yürüyüş turunda; köyde yaşayan halkın ahşap evlerini ve yaşam standartlarını yakından görebileceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş ve öğle yemeği. Öğleden sonra araçlarımız ile ‘’erkek ve dişi’’ olarak adlandırılan ‘’ikiz dağlar’’ bölgesine gideceğiz. Akşam gemimizde ‘’veda gecesi yemeği’’ düzenlenecek. Geceleme gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)      

10.Gün |16.12.2019 |Pazartesi                PREK KDAM – GEMİDEN İNİŞ – SİEM REAP (KAMBOÇYA)
Tonle nehri üzerindeki Prek Kdam kasabasında gemimizden iniş işlemlerini tamamlayarak araçlarımız ile Siem Reap’a hareket ediyoruz. Uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, üzerinde dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’a varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. (Gemide kahvaltı, otelde akşam yemeği dahil)

11.Gün |17.12.2019 |Salı                          SİEM REAP – ANGKOR (KAMBOÇYA)                                                              

Kahvaltı sonrası, 1200 yıllık geçmişe dayanan dünyaca ünlü Angkor Wat tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu ziyaret esnasında ''Tomb Raider'' filminin çekildiği ''Ağaçlar Krallığı'' bölgesini de görebileceksiniz. Akşam otelimizde yerel dansçıların Apsara Dans Gösterisi gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde. (Otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil)                  

12.Gün |18.12.2019 |Çarşamba               SİEM REAP – ANGKOR – HANOİ (VİETNAM)   
Kahvaltı sonrası; UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan, Angkor Arkeolojik Parkında yer alan Angkor Thom ve Bayon tapınakları, Filler Terası ve Leper King Terası ziyaret edildikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Siem Reap Havalimanına hareket ediyoruz. Yerel Havayolları ile Hanoi’ye uçuş. Hanoi’ye varışımız ile birlikte otelimize hareket. Check-in ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Otelde kahvaltı ve öğle yemeği dahil)                    

13.Gün |19.12.2019|Perşembe                HANOİ (VİETNAM)  
Kahvaltı sonrası düzenlenecek şehir turunda; günümüz Vietnamı’ının kurucusu Ho Chi Minh’in MozolesiBa Dinh Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Hanoi’nin Fransız Sömürge Döneminden kalma mahallerini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli Cyclo adlı yerel araçları ile tanıyacağız. Fransız Koloni Döneminden kalma, 36 adet birbirini dik kesen küçük caddeden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Bu turun ardından Vietnamlıların yüzyıllardan beri geleneksel olarak eğlence amaçlı yerel halka sergilemiş oldukları, dünyada suda icra edilen tek teatral gösteri olan Puppet Show’u seyredeceksiniz. Geceleme otelimizde. (Otelde kahvaltı dahil)  

14.Gün |20.12.2019|Cuma                       HANOİ – HALONG BAY (VİETNAM)             

Sabah otel'den çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan, eşsiz güzellikteki, yaklaşık 3000 adet adacıktan oluşmuş Halong Bay Körfezine hareket (170 km). Varışımız ile birlikte AmaWaterways gemi firması için özel olarak dizayn edilmiş, bölgenin en iyi butik teknelerinden birine yerleşiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde bir öğleden sonra sizleri bekliyor olacak. Geceleme teknemizde. (Otelde kahvaltı, Teknede öğle ve akşam yemeği dahil)

15.Gün |21.12.2019|Cumartesi               HALONG BAY – HANOİ (VİETNAM)            

Eşsiz manzaraya karşı teknemizde alacağımız kahvaltı ve öğle yemeği sonrası özel aracımız ile Hanoi’ye hareket ediyoruz (170 km). Hanoi’ye varışta yeniden otelimize yerleşme alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Teknede kahvaltı ve öğle yemeği dahil)      

16.Gün |22.12.2019|Pazar           

HANOİ – BANGKOK - İSTANBUL   
Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemleri ve Hanoi Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın VN 0619 (Türk Havayolları ile Vietnam Airlines ortak uçuşudur. Uçuş Vietnam Havayolları tarafından gerçekleştirilmektedir) sefer sayılı uçuşu ile 16.05’de Bangkok’a hareket. Yerel saat ile 18.05’de Bangkok’a varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında Türk Havayolları’nın TK 0065 sefer sayılı uçuşu ile 22.50’de İstanbul’a hareket. 

17.Gün |23.12.2019|Pazartesi     İSTANBUL

Yerel saat ile 05.45’de İstanbul’ a varış ve turumuzun sonu.

Cat A – Gerçek Balkonlu Kabin (23m2)

Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4
Yetişkin
2 Yetişkin ile
aynı kabinde çocuk
(02-17 Yaş)
Liman Vergileri
( 02 Yaş ve Üstü)
Ankara / İzmir
Bağlantı Uçuşu
07 Aralık 2019 - 23 Aralık 2019 6599 €
71.312
11880 €
128.381Yok

Cat B – Gerçek Balkonlu Kabin (23m2)

Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4
Yetişkin
2 Yetişkin ile
aynı kabinde çocuk
(02-17 Yaş)
Liman Vergileri
( 02 Yaş ve Üstü)
Ankara / İzmir
Bağlantı Uçuşu
07 Aralık 2019 - 23 Aralık 2019 6299 €
68.070
11.340 €
123Yok

| Türk Havayolları ile İstanbul-Ho Chi Minh City / Hanoi-Bangkok-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 (Hanoi-Bangkok uçuşu Türk Havayolları ile Vietnam Havayolları ortak uçuşudur. Uçuşu gerçekleştiren Havayolu Vietnam Havayollarıdır)

| Yerel Havayolları ile Siem Reap-Hanoi arası ekonomi sınıfı uçuşlar

| Programda belirtilen tüm transferler
Programda belirtilen tüm turlar (yerel rehber eşliğinde)

Programda ‘’dahil’’ olarak belirtilen yemekler

Ho Chi Minh City’de 5* otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama (Sofitel Saigon Plaza veya benzeri otel)

2015 yapımı, 5*Dlx Amadara gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü öğle yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır)
Siem Reap’da 5* otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama (Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa Resort veya benzeri otel) 

Hanoi’de 5* otelde 3 gece oda & kahvaltı konaklama (Sofitel Legend Metropole veya benzeri otel)

Halong Bay’de 1 gece Butik tekne’de tam pansiyon konaklama
Gemide Öğle ve Akşam yemeklerinde şarap servisi

Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve, su, meşrubat ve bira ikramı

Gemideki ücretsiz gün içi aktiviteler
| Gemide kabinlerde ücretsiz su servisi
| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (grup 16 kişi olduğu taktirde sağlanacaktır)

| Türsab mecburi mesuliyet sigortası

Havalimanı ve Liman Vergileri
| Siem Reap – Hanoi uçuşunda kişi başı 1 parçanın dışındaki bagaj taşıma ücretleri
| Kara ve gemi turları sırasında lokal rehber ve şoförlere verilen bahşişler
| Seyahat Sağlık ve Seyahat İptal Sigortası
| Vize ücretleri ve Yurt dışı çıkış harcı

Tur Hareket tarihine;                                                              
Kayıt günü ile 121 gün arası kişi başı 200 $      
120 gün – 90 gün arası 400 $                                                    
89 gün – 60 gün arası %35                             
| 59 gün – 30 gün arası %50                          
29 gün – 07 gün arası %80                          
| 06 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır!

ÖNEMLİ NOT :                                                       
Kaydı takip eden hafta içinde kesilen Siem Reap - Hanoi uçak bilet ücretleri, turun yolcu tarafından iptali halinde, yanmakta olup iade edilememektedir.