Katowice-Varşova-Krakow

849 €
İstanbul

Genel Bilgiler

Tur Kodu Polonya
Geceleme | 4 Gece / 5 Gündüz
Hava Yolu Türk Hava Yolları
Ulaşım Bilgisi

Gidiş: 
Türk Havayolları     TK1267       07.05 - 08.20

Dönüş:
Türk Havayolları     TK1270       19.00 - 22.20

Hareket Tarihleri 21 Temmuz 202315 Eylül 2023

Paylaş

Avrupa’nın keşfedilmeyi bekleyen gizli Hazinesi

KATOWICE-VARŞOVA-KRAKOW

(AUSCHWİTZ-BİRKENAU/WİELİCZKA)

01.Gün |ISTANBUL-KATOWİCE-VARŞOVA                                       

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminalinde saat 04:00’da buluşma Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1267 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.05’te Katowice’ye hareket. 08.20’de Katowice’ye varış ve Katowice Havalimanı’nda bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşuyoruz.  Katowice Havaalanına iniş yaptıktan sonra şehir turumuzu yapmak üzere Varşova’ya doğru harekete geçiyoruz. Şehir turu kapsamında Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza Sütun Heykeli, Kraliyet Sarayı Meydanı, Eski Şehir ve Yeni Şehir Meydanları, Barbakan, Syrena Anıtı, Madam Curie’nin Evi durakları ile turumuzu gerçekleştirdikten sonra özel aracımızla otelimize geçiyor ve geceyi Varşova’da konaklayarak geçiriyoruz.


02.Gün VARŞOVA  
Sabah kahvaltısını takiben Varşova’yı doyasıya gezmek için 1 tam günümüz var. Avrupa’nın en güzel parklarından biri olarak kabul edilen ve içinde su üstü krallar sarayının da bulunduğu Lazienki Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından şehir merkezinde bu tarVihi şehri gezmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.


03.Gün|VARŞOVA-KRAKOW
Varşova’da sabah kahvaltısını takiben özel aracımızla Krakow’a yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben hiçbir savaşın yıkamadığı, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Lehistan İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan Krakow’da şehir turumuzda Wawel Sarayi, Pazar meydanı, eski kentin simgesi olan Kumaş Pazarı (Sukiennice), Meryem Ana Bazilikasi, Florianska Caddesi, Barbakan, Słowacki Tiyatrosu’nu göreceğiz. Ardından konaklamamızı yapmak üzere özel aracımızla otelimize geçiyoruz.

 

04.Gün|KRAKOW (Wieliczka Tuz Madeni Müzesi)

Bugün Krakow’u ve çevresini keşfetmek için harika bir gün. Sabah kahvaltısını takiben arzu eden misafirlerimizle extra Dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olan ve bazı Lehistan krallarının evliliklerini burada gerçekleştirdiği Wieliczka Tuz Madeni Müzesi’ni gezeceğiz. Tarih öncesi çağlardan beri kullanılan bu madendeki gezimiz yerin 64 metre altından başlayacak ve 135 metre derinliğe kadar devam edecek. Burada tuz üzerine kabartma olarak yapılmış tasvirleri ve tuzdan heykelleri göreceğiz.Tuz madenini takiben Krakow şehir merkezine dönüş. Sonrasında şehri gezmek için serbest zaman.Akşam arzu edenlerle yemekli müzikli Polonya gecesi ve ışıklar altında Krakow gece turu bizleri bekliyor.

 

05.Gün|KRAKOW(Auschwitz-Birkenau)-KATOWICE-ISTANBUL

Sabah kahvaltısını takiben Krakow’daki otelimizden valizlerimizle ayrılıyoruz. Ardından yol üstünde ekstra olarak II.Dünya Savaşı döneminde kurulmuş, tarihin en büyük trajedilerinden birine ev sahipliği yapmış toplama, zorunlu çalışma ve sistematik katliam alanı olan Auschwitz-Birkenau turumuzu gerçekleştireceğiz. Arzu eden misafirlerimizle müze ziyaretimizi gerçekleştirirken tura katılmayan misafirlerimize Oswiecim şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Turumuz sonrasında kalan misafirlerimizi de alarak Katowice’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Katowice’ye varışımızda yapacağımız panoramik şehir turu ile birlikte turumuz sona eriyor. Tur sonrasında havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1270 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.00’da İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 22.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

21 Temmuz 2023 - 25 Temmuz 2023

Tarih Aralığı Kişi Başı Oda Farkı Üç Kişi 0 - 2 Yaş 3 - 12 Yaş
21 Temmuz 2023 - 25 Temmuz 2023 849 €
29924.3634
350 €
12336.3115 Eylül 2023 - 19 Eylül 2023

Tarih Aralığı Kişi Başı Oda Farkı Üç Kişi 0 - 2 Yaş 3 - 12 Yaş
15 Eylül 2023 - 19 Eylül 2023 849 €
29924.3634
350 €
12336.31 • THY ile Istanbul-Katowice -İstanbul arası ekonomi sınıfı Uçuşlar-
 • 4*sup. otellerde oda kahvaltı Konaklama
 • Havalimanı vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir gezileri
 • Havalimanı transferleri ve özel aracımız ile programda belirtilen tüm şehirlerarası ulaşım.
 • Profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmeti.. (Yeterli katılım sağlandığı takdirde.. Min 16 kişi)
  (Katowice Havalimanı karşılama olacak şekilde)
 • Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır.(30EUR) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)
 • Ekstra turlar ve yemekli turlarda var ise belirtilen limit dışında alınacak ilave içeçekler
 • Odalarda Minibar harcamaları
 • Tur boyu belirtilenler hariç Tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Şahsi harcamalar.
 • Şoför, Yerel Rehber Bahşişleri (günlük kişi başı 5eur.-)
 • İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası (30EUR). 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.
 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 • Organize edeceğimiz ekstra turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 •  Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, görevli personele yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolculara iade edilir.
 • Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.
 • Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz ya da gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
 • Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ücretleri minimum 15 katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar.